CCMP

Krajowa Sieć Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży

Krajowa Sieć Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży

O nas

KIM JESTEŚMY ?

Jesteśmy społecznością lekarzy pasjonatów zajmujących się zagadnieniami medycyny podróży.

Naszym nadrzędnym celem jest przygotowania Polaków do bezpiecznych podróży w różne rejony świata od strony medycznej, aby wakacje zawsze kojarzyły się tylko i wyłącznie z przyjemnościami.

Pierwsze warsztaty z medycyny podróży

Pierwsze warsztaty z medycyny podróży zgromadziły ponad 50 lekarzy zainteresowanych rozwijaniem działań promocyjnych. Odbyły się podczas I Międzynarodowego Kongresu Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Hiperbarycznej w czerwcu 2009 roku w Gdyni. W okresie od grudnia 2009 roku do kwietnia 2010 roku odbył się I cykl trzech dwudniowych sympozjów naukowo-szkoleniowych zakończony testowym egzaminem sprawdzającym stan wiedzy z zakresu medycyny podróży oraz wydaniem indywidualnych świadectw uczestnictwa i certyfikatów dla aplikujących centrów medycyny podróży po spełnieniu szczególnych warunków techniczno-organizacyjnych.

Nasza społeczność rośnie w siłę i wiedzę!

2012

W roku 2012 w czerwcu odbył się II Kongres Medycyny Morskiej, Tropikalnej, Hiperbarycznej i Podróży na którym spotkały szię różne środowiska zajmujące się medycyną podróży z całego śiwata. Uczestnicy mogli zapoznać się z trendami i nowościami medycynie podróży oraz nawiązać osobite kontakty z lekazami z egzotycznych stron świata.

2014

Rok 2014 nastąpiła inauguracja cyklicznego wydarzenia Konferencji Naukowo-Szkoleniowej MEDYCYNA PODRÓŻY, na którym poruszano tematy związane z nowościami w podróżach, sprawozdanie z działaności wybranych Centrów oraz wyminę doświadczeń jak i odpowiedzi na trudne pytania w ramach panelu ekspertów.

W listopadzie odbyło się pierwsze symposjum związane z poglębieniem wiedzy z zakresu przygotowania i niespodzianek dla podróżnych o tematyce wysokogórskiej i nurkowej. Uczestnicy w ramach sympozjum mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić ośrodek medycyny hiperbarycznej i zapoznać się szczegółowo z działaniem komór hiperbarycznych i ich zastosowaniem w szeroko pojętej medycynie.

2015

Rok 2015 był poświęcony przygotowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia odbywającego się w cyklu co trzy lata czyli III Międzynarodowemu Kongresowi Naukowemu Medycyny Morskiej, Tropikalnej, Hiperbarycznej i Podróży, który odbył się w dniach 20-24 maja 2015 roku na pokładzie promu DFDS SEAWAYS na trasie Kopenhaga-Oslo-Kopenhaga - medycyna podróży w podróży.

Hasłem przewodnim spotkania była tematyka ochrony zdrowia na morzu i w podróży, III Kongres zgromadził ekspertów z zakresu medycyny i dzidzin pokrewnych, którzy debatowali i wskazywali rozwiązania problemów związanych z globalnymi wyzwaniami w zakresie zdrowiaosób podróżujących i pracujących na morzu.

Sesje plenarne i tematyczne dotyczyły medycyny morskiej, tropikalnej, hiperbarycznej i podróży, prezenterzy zgromadzeni na Kongresie reprezentowali wiele światowych ośrodków medycznych i naukowych. Przedstawione zagadnienia i omawiana tematyka wbudzała duże zainteresowanie wśród blisko 150 uczestników zgromadzonych na sali wykładowej.